همدلی:عقب‌نشینی ضرغامی از سخنان ضد میراث...؛وزیرمیراث فرهنگی یا تخریب میراث فرهنگی !

همدلی:عقب‌نشینی ضرغامی از سخنان ضد میراث...؛وزیرمیراث فرهنگی یا تخریب میراث فرهنگی ـ همدلی


کابینهٔ دست‌نشاندهٔ خامنه‌ای در آغاز سومین ماه صدارتش، ماهیت ضدایرانی‌اش و اشغالگری‌اش را بیش از کابینه‌های پیشین برملا می‌کند. در دو روز گذشته شاهد موج افشاگری و روشنگری کاربران و کنش‌گران سیاسی و اجتماعی علیه اظهارات وزیر میراث فرهنگی کابینهٔ ابراهیم رئیسی در مورد آرامگاه کوروش بودیم.


پاسدار عزت‌الله ضرغامی در روز پنجشنبه ۲۲مهر ۱۴۰۰در جلسه شورای اداری استان فارس، در یک زمینه‌سازی برای نابود کردن آثار تمدن و فرهنگ ایرانی، بهانه‌یی مضحک را علم کرده و اظهار داشت:


«مردم پاسارگاد به‌دلیل وجود مقبرهٔ کوروش نمی‌توانند کشاورزی کنند و چاه بزنند»!


وی در تکمیل این زمینه‌سازی، افزود: «به‌منظور برطرف کردن این مشکل، باید قوانین حریم‌ها مقداری انقباض پیدا کند».


این اظهارات ۴۳سال پس از اشغال ایران و نزدیک ۷۰روز پس از گماشته شدن کابینهٔ رئیسی، هیچ معنا و هدفی جز دست به‌کار شدن برای از بین بردن آثار تمدن باستانی و فرهنگ ملی ایران ندارد. این زمینه‌سازی به‌طور خاص بر مقبرهٔ کوروش کبیر متمرکز می‌شود که یکی از کانون‌های انگیزهٔ مردم ایران در مبارزه علیه نظام اسلامی آخوندهای ضدایرانی می‌باشد.


یادآوری می‌شود که این دورخیز را در سال۱۳۵۸ آخوند جلاد صادق خلخالی برای از بین بردن تخت جمشید برداشت؛ ولی مقاومت سنگین اجتماعی و مطبوعاتی ایرانیان و هشدار یونسکو، خمینی را به عقب‌نشینی واداشت و آن پروژه مسکوت ماند. حالا که کابینهٔ تماماً ضدایرانی با سعایت شخص ولی‌فقیه به صدارت رسیده است، گویی آن پروژهٔ ضدایرانی خلخالی معلوم‌الحال با بهانهٔ ظاهرفریب توسعهٔ «کشاورزی و حفر چاه آب» در محوطهٔ پاسارگاد و مقبرهٔ کوروش به جریان می‌افتد.مطالب مرتبط


همدلی : اقدام قضایی بهارستان علیه پاستور؛ مجلس ولایی و طرح و برنامه پسا انتخابات


در مفهوم دورخیز نابودی پاسارگاد و مقبرهٔ کوروش


لطفا به اشتراک بگذارید: