یک قهرمان ورزشی دیگر به حکومت آخوندی پشت کرد: یکتا جمالی پس از کسب نقره جوانان جهان، از بازگشت به ایران خودداری کرد

یکتا جمالی پس از کسب نقره جوانان جهان، از بازگشت به ایران خودداری کرد ـ یک قهرمان ورزشی دیگر به حکومت آخوندی پشت کرد ـ ۲۳اردیبهشت۱۴۰۱
یکتا جمالی، پدیده وزنه‌برداری زنان ایران، که برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به پایتخت یونان رفته بود، پس از کسب مدال نقره اردوی تیم ملی را در آتن ترک کرد و بی‌خبری از او همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران با تایید خبر ناپدید شدن این قهرمان ورزشی گفته است که علی مرادی، رئیس فدراسیون، در یونان می‌ماند تا «بتواند یکتا جمالی را به ایران بازگرداند».

خانم جمالی نخستین ورزشکار زن ایرانی است که در قابت‌های جهانی موفق به کسب مدال شده است.

گزارش‌ها حاکی است که یکتا جمالی پس از کسب نقره یک‌ضرب در دسته ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی وزنه‌برداری دختران جوانان جهان، روز ۲۰ اردیبهشت‌ از هتل محل اقامت تیم ملی در آتن ناپدید شده است.

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان از ۱۲ اردیبهشت‌ در یونان و با حضور ۳۰۴ ورزشکار از ۶۱ کشور در حال برگزاری است.

در سال‌های اخیر، شمار قهرمان‌های ورزشی ایران که با ترک اردوی تیم ملی در کشورهای دیگر اعلام پناهندگی می‌کنند، به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

ناپدید شدن ورزشکاران ایران در شرایطی رخ می‌دهد که جمهوری اسلامی همواره ماموران امنیتی را تحت عنوان حراست، با تیم‌ها اعزام می‌کند. به‌رغم تمهیدات امنیتی از این دست، تا کنون ده‌ها ورزشکار زن و مرد از محل اقامت تیم ملی جدا شده و درخواست پناهندگی کرده‌اند.


مطالب مرتبط
در مجلس مطرح شد: مشکل معیشت دارد تبدیل به مسئله امنیتی می‌شود
حسن نایب‌آقا: حذف تیم‌های فوتبال ایران از مسابقات آسیا، فاجعهٔ دیکتاتوری آخوندی بر ورزش ایران
لطفا به اشتراک بگذارید: