گرانی سرسام‌آور باعث شد: شورش و شعارهای براندازی در بیش از ۳۰ شهر

شورش و شعارهای براندازی در بیش از ۳۰ شهر ـ گرانی سرسام‌آور باعث شد ـ ۲۷اردیبهشت۱۴۰۱
پنجشنبه ۲۲اردیبهشت شماری از شهرهای ایران شاهد خیزش مردم علیه افزایش نجومی قیمت نان و کالاهای اساسی و طرح‌های غارتگرانه دولت رئیسی بود. در اهواز مردم در اعتراض به گرانی در سطح شهر پرداختند. مردم در ایذه با شعار مرگ بر خامنه‌ای تظاهرات کردند. نیروهای سرکوبگر با شلیک به سوی مردم چند تن را مجروح کردند.

مردم دورود با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «توپ تانک فشفشه خامنه‌ای کشته شه» خشم و نفرت خود را نسبت به رژیم آخوندی ابراز کردند و درگیری جوانان با مأموران سرکوبگر تا پاسی از شب ادامه داشت.

مردم شهر کرد در اعتراض به گرانی با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «‌رئیسی دروغگو، حاصل وعده‌هات کو»، «رئیسی حیا کن مملکتو رها کن»، «ننگ ما ننگ ما دولت الدنگ ما»، «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» به تظاهرات پرداختند.

مردم اندیمشک علیه گرانی تظاهرات کردند و نیروی انتظامی به روی مردم آتش گشود. جنگ و گریز و درگیری جوانان با مأموران سرکوبگر رژیم ساعتها ادامه داشت.

مردم جونقان در استان چهارمحال و بختیاری با شعار «رئیسی حیا کن مملکتو رها کن» به تظاهرات اعتراضی پرداختند و جوانان شورشی در این شهر با آتش زدن لاستیک جاده را بستند و پایگاه بسیج ضدمردمی را به تصرف خود درآوردند.

رژیم برای مقابله با اعتراضات در بسیاری از مناطق اینترنت را قطع و یا کند کرد.

مطالب مرتبط
افسوس خوردن خامنه‌ای: بچه‌های مدرسه رونالدو را بیشتر از کاظمی آشتیانی می‌شناسند!
خیزش و اعتراضهای مردمی در اهواز، ایذه، شهر کرد، دورود، جونقان، تهران و اندیمشک در اعتراض به گرانی
لطفا به اشتراک بگذارید: