مستقل: همه آنهایی که در اغتشاشات شرکت کردند؛ شرعاً محارب هستند

همه آنهایی که در اغتشاشات شرکت کردند؛ شرعاً محارب هستند ـ مستقل
اتاق فکر خامنه‌ای برای تزریق روحیه به عناصر واررفتهٔ خود، انقلاب دمکراتیک مردم ایران را یک پدیدهٔ گذرا، ناشی از هیجانهای خیابانی و فاقد ریشه می‌نامد. گاه به‌طرزی ابلهانه می‌گوید: «فتنه از سر کشور رفع شد»، گاه مانند وزیر کشور رئیسی، دون‌کیشوت‌وار به جنگ فضای مجازی می‌رود و به فیلترینگ کل اینترنت می‌اندیشد و گمان می‌کند با سد کردن مجازی می‌تواند از سرنگونی نجات پیدا کند. گاه این تصویر را القا می‌کند که گویی این انقلاب زاییدهٔ «فراخوان رسانه‌های معاند»! و «حمایت علنی و آشکار سران قدرتهای استکباری»! است و در داخل ایران هیچ خبری نیست. اما وقتی خشم گداختهٔ مردم الو می‌کشد و خبرها را مشتعل می‌کند، این پروپاگاندای دروغ‌ سرشته می‌سوزد و خاکستر می‌شود. در چنین هنگامه‌یی روحیه‌باختگی‌ها، وارفتگی‌ها و بلوای درونی حکومت در قالب اعتراف‌های برخی از عوامل حکومتی راه به رسانه‌ها می‌کشد و بیرونی می‌شود.

نمونه‌یی از این دست اعتراف‌ها مربوط به آخوند طائب، رئیس سابق اطلاعات سپاه است. او با این‌که می‌کوشد حکومت را بر اوضاع امنیتی مسلط نشان دهد و بگوید خبری نیست ولی بند را آب می‌دهد و می‌شود از خلال اظهارات او زهواردررفتگی حکومت را سنجید و از آن ارزیابی قابل ملاحظه داشت.
در این گفته‌ها دقت کنید:

«... انقلاب‌مان دو تا پایه داره، پیوند بین امت و امام است توی این فتنه هر دو تای این پایه‌ها را دارند هدف قرار می‌دهند. یکی امت را، مردم را، یکی بیشترین هجوم را دارند به رهبری انجام می‌دهند که این پیوند بشکند. می‌گه بی‌تفاوتی توده‌یی، ترس خواص. بعد از این می‌گه گسست، گسست چی هست؟ گسست توی این ۴۳ ـ۴۲ سال، من گسست مذهبی را کار کردم، گسست قومی را کار کردم. توی یکی دو دهه، گسست نسلی را هم کار کردم. این گسست نسلی، باید چه اتفاق بیفته توی یک خانه اگر پدر بزرگ و پدر و فرزند و نوه با همدیگر نشستند، با همدیگر بجنگند. می‌گه تو انقلاب کردی به من چه ربطی داره، تو رفتی دفاع مقدس، من حرف دارم. این گسست نسلی شکل می‌گیره؛ اما این گسست چه زمانی‌ست؟ زمانی که می‌گه این گسست‌های موضوعی را ترکیب کنم، تبدیل به گسست اجتماعی بشه گسست تبدیل به چی بشه؟ به نفرت. ».

مطالب مرتبط
مستقل: نقد و بررسی اشتباه خبرگزاری تسنیم؛…تنها حرف درست تسنیم #رئیسی_جلاد۶۷
اعتراف به «گشت ارشاد دیگر جواب نمی‌دهد»!
لطفا به اشتراک بگذارید: