انواع آدمها در انقلاب

در انقلاب ـ انواع آدمها ـ ۱اسفند۱۴۰۱
در عالم بیولوژی اصلی‌ترین دشمن هر سلول زنده‌ای «ویروس» است که به‌صورت انگلی وارد سلول می‌شود و با استفاده از فضا و امکانات میزبان به تکثیر خود می‌پردازد. بسیاری از بیماریها مثل سرماخوردگی، آنفلوانزا و آبله‌مرغان ناشی از عفونت‌های ویروسی است. ویروس خودش کارکرد و محتوای تکاملی ندارد و با وجود تحرک و کنش و واکنش و هوشمندی جزء موجودات «زنده» به حساب نمی‌آید چون غشای سلولی ندارد و نمی‌تواند متابولیسم انجام دهد و تنها وظیفه‌اش از دور خارج کردن سلول زنده و مرگ‌سازی و مرگ‌پروری است.

از جمله شناخته‌شده‌ترین ویروس‌ها کرونا بود. خامنه‌ای که از هیچ وسیله و ترفندی برای سرکوب و ممانعت از قیام مردم دریغ نمی‌کند، برای قفل کردن و گرفتن توان تحرک و پویایی جامعه از این ویروس مرگبار نیز نهایت استفاده را کرد. در ابتدا، ورود ویروس به ایران را انکار کرد و پس از انتشار، آن را فرصت و نعمت خواند و در مقابل خطر قیام و سرنگونی با استراتژی کلان تلفات انسانی و حداقل نیم میلیون ایرانی ستم‌زده و بی‌گناه دو سال برای رژیمش عمر خرید.

فراتر از عالم بیولوژی در مدار جامعه و تغییر اجتماعی نیز جنگ بین «حیات» و «ضدحیات» ادامه دارد چرا که اینجا هم جامعه انسانی در مسیر تکاملی خود به سوی آزادی با موانع و عوامل مرگ‌زا و نیروها و جریانهای ارتجاعی مواجه است. بسیاری از ویروسهای خطرناک سیاسی اجتماعی در کار هستند و اجازه فعالیت و رشد و پیشرفت را به جامعه نمی‌دهند و در پی توقف و مرگ یا انحراف اجتماع انسانی هستند.

نمونه‌اش در سال۸۸ بود که مردم ایران از دعوای انتخابات و شکاف در بالای قدرت استفاده کرده و به خیابان‌ها ریختند. جهت‌گیری اعتراضات در ابعاد میلیونی علیه تمامیت نظام ولایت فقیه بود ولی ویروس سبز «بی‌هزینگی» به جان جنبش افتاد و اجازه نداد جنبش به نتیجه نهایی و پیروزی بالغ شود اما از آنجا که اصالت با حیات و زندگی است قیام مردم ایران متوقف نشد. روح و نشاط جامعه ایران برای رسیدن به آزادی دوباره در قیامهای ۹۶ و ۹۸ و پس از آن ادامه یافت و اینک در قیام دموکراتیک مردم ایران جاری و ساری است؛ اما نبرد بین زندگی و مرگ تمام‌شدنی نیست و هنوز ویروس‌ها و موانع کندکننده وجود دارند و تا روز پیروزی جولان می‌دهند.


مطالب مرتبط
سران ولایت و سلطنت فراخوان به اتحاد می‌دهند: همه با هم با کی و برای چی؟
عکس سردژخیم ساواک پرویز ثابتی در کنار بچه شاه در تجمع بقایای ساواک و سلطنت در مونیخ، ترکیدن بادکنک دعاوی دموکراسی‌خواهی
لطفا به اشتراک بگذارید: