دزدبازار ولایت و کاسبان فیلتر

در نظام غارت و قتل‌عام، جان و سرمایه و نان با هم ربوده می‌شود. اگر تا دیروز اژدهای هفت‌سر نظام در قامت مافیای خودرو و مسکن و واکسن جان مردم را می‌گرفت، امروز مافیای حکومتی فیلترینگ نیز غوغا می‌کند.

کاسبان فیلترینگ از یک‌طرف با فیلترکردن شبکه‌های اجتماعی و ممنوعیت خرید و فروش فیلترشکن، بازارش را داغ می‌کنند و از طرفی با فروش فیلترشکن سودهای نجومی به‌جیب می‌زنند.

خبرگزاری حکومتی ایسنا (۲۷مرداد) به‌نقل از یک عضو مجلس ارتجاع ضمن اشاره به درآمد هنگفت مافیای حکومتی فیلترینگ می‌نویسد: «با چه منطقی تصمیم گرفته شده در شرایط اقتصادی کنونی، با تداوم سیاست‌ها در حوزه اینترنت، از جیب مردم، ۵۰هزار میلیارد تومان به‌حساب کاسبان فیلترینگ واریز شود» ؟

یک رسانهٔ دیگر حکومتی نیز با نشان دادن سودهای نجومی مافیا و «کاسبان فیلترینگ» در دولت می‌نویسد: «با به‌میدان آمدن کاسبان شبکه فیلترینگ، میلیاردها تومان بی‌دردسر به جیب شبکه مافیایی فروش فیلترشکن سرازیر می‌شود. رقمی ۵۰، ۶۰هزار میلیارد تومانی که نمی‌توان گفت دولت از رانت ایجاد شده بی‌خبر بوده و نمی‌داند که این پول‌های نجومی به جیب چه کسانی سرازیر می‌شود» (روزنامهٔ حکومتی ابتکار ـ ۲۹مرداد ۱۴۰۲).

لطفا به اشتراک بگذارید: