ایران در جوش و خروش

تجمع و خیزش جوانان در شهرهای تهران، کرمانشاه، مشهد، سنندج، جونقان، اراک، همدان، رشت، محمدشهر کرج، سبزوار، لاهیجان، دهدشت و... . در روز شنبه ۲۵شهریور در حالی بود که نیروهای نظامی و انتظامی رژیم از چندین روز پیش با توجه به نزدیکی سالگرد قیام در آماده‌باش صد در صد بودند و بعضاً تصاویری از خوابیدن مزدوران در پیاده‌روها نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد.

رسانه‌های رژیم هم بسیج شده بودند و به اشکال مختلف مردم را تهدید می‌کردند. مزدور رادان فرمانده کل انتظامی رژیم با خط و نشان کشیدن برای جوانان عربده می‌کشید که «روزگار سختی را تجربه خواهند کرد اگر بخواهند امنیت مردم را زیر سؤال ببرند... ما هم اساساً تحمل این را نداریم لذا حتماً صدای من و تصویر من را دارند مراقب باشند اگر دست از پا خطا کنند حتماً به‌گونه‌یی با اونها برخورد خواهد شد به حکم قانون که هیچ وقت فراموش نکنند» (شبکه خبر، ۲۱شهریور) موج دستگیریها نیز تا روز سالگرد ادامه داشت و بسیاری از فعالان سیاسی و زندانیان سیاسی آزاد‌شده و هم‌چنین هواداران سازمان مجاهدین یا دستگیر و یا احضار شدند.

آماده‌باش رژیم حتی آرامستانها را فراگرفته بود و راههای ورودی و خروجی بهمزار شهدای قیام از جمله شهید مهسا امینی بسته شده و تحت کنترل بود. همه این‌ها هم علاوه بر موج دستگیریهای گسترده در استانهایی هم‌چون بلوچستان بود که از هفته‌ها و ماه‌های قبل در جریان بود.

لطفا به اشتراک بگذارید: