«روز پاسدار»، روز قدرت‌نمایی یا ضعف و شکاف؟

روز پاسدار
روز نفرت‌انگیزی مانند «روز پاسدار»! که علی‌القاعده باید به روز نمایش قدرت برای دیکتاتوری آخوندی تبدیل می‌شد، از قضا به روز نمایش تفرقه، ضعف و خودباختگی و استیصال تبدیل شد. در این روز سپاه پاسداران ارتجاع با صدور بیانیه‌یی به حرف‌های حسن روحانی واکنش نشان داد. این بیانیه که یک روز پس از سخنرانی حسن روحانی در روز ارتش صادر شده، از رئیس‌جمهور ارتجاع به‌عنوان «برخی عناصر داخلی!» یا «بدخواهان داخلی» نام برده و حرف‌های او را به‌عنوان «اظهارات وحدت‌شکن و تفرقه‌انگیز و قدرناشناسی برخی عناصر و چهر‌ه‌ها» قلمداد کرده. این بیانیه در جایی دیگر از تعبیر «طعنه و زخم‌زبان» استفاده کرده است.

رئیس‌جمهور ارتجاع در سخنرانی خود به‌مناسبت «روز ارتش»، دعوای حیدرنعمتی بین باندهای حکومتی را «بازیهای سیاسی» نامیده و از ارتش تحت‌امر به‌خاطر وارد نشدن به آن تمجید کرده بود.

«ارتش با آن که سیاست را خوب می‌فهمد اما هرگز در بازیهای سیاسی وارد نشده و به وصیت امام راحل به‌خوبی عمل کرده است».

حسن روحانی در جای دیگر با دفاع از ارتش تلویحا به وجود فساد در بین سران سپاه اعتراف کرده و با برجسته کردن «دست‌پاکی امیران و بزرگان ارتش!» مشخص کرده بود که منظور او از این حرف، پاک نبودن و دست پاک نداشتن پاسداران دانه‌دشتی مانند جعفری و قاسم سلیمانی در هرم حکومتی است.

«امروز در هیچ فسادی در کشور ما نامی از امیران و بزرگان ارتش وجود ندارد و این به‌معنای پاکی و دست‌پاکی و اخلاص ارتش جمهوری اسلامی ایران است».

یادآوری می‌شود که پیش‌تر حسن روحانی در جنگ قدرت، سپاه جهل و جنایت ارتجاع را «دولت با تفنگ» نامگذاری کرده بود.

در آستانه به پایان رسیدن ضرب‌الاجل ترامپ در مورد برجام و قافیه‌باختگی رژیم در جریان حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه و نیز مواجهه ولایت فقیه با نارضایتی‌ها و اعتراضات فزاینده مردم، بروز این‌گونه شاخ و شانه کشیدنهای باندهای حکومتی در بالاترین سطح، نشاندهنده آن ضرب‌المثل معروف است:

«وقتی زمین سفت است گاوها یکدیگر را شاخ می‌زنند»!

این رژیم چه با حسن روحانی و «روز ارتش»، چه با علی خامنه‌ای و «روز پاسدار» محکوم به سرنگونی است و از این سرنوشت محتوم به دست مردم و کانونهای شعله‌ور شورشی گریزی ندارد.
لطفا به اشتراک بگذارید: