موشکاف ۲۲ اسفند به به چه آتیشی به پا شده، چقدر به استقبال رفتن امروز

✳⭕?موشکاف ۲۲ اسفند

?موشکاف: سلام! به به چه آتیشی به پا شده، چقدر به استقبال رفتن امروز. برای جواب به سرتشتک انتظامی و بقیه جوونا جلوجلو سر و صدا رو راه انداختن. اون قدر که یارو رحمانی فضلی، وزیر کشور شیخ فری از ترس قیام چارشنبه سوری یه گزارشی از قیام دی ماه رو برد رو آنتن. هاهاهاها. خلاصه اش یه جمله اس. میگه «یه جرقه کافیه تا شعله ور بشه» هاهاهاها. بنازم بچه های قیام و چهارشنبه سوری رو که چه آتیشی به جون نظام انداختن. هاهاهاها.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور آخوند روحانی ۲۰ اسفند

نیمه پنهان اعتراض‌های دی ماه

این گزارش از سوی شورای امنیت کشور تهیه و به آقای رئیس‌جمهور ارائه شد. به 2دسته از عوامل می‌توانیم اشاره کنیم؛ یک دسته عوامل نزدیک است و یک دسته عوامل دور. عوامل نزدیک نارضایتی‌ها در هر سه حوزه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دیده می‌شود و یک جرقه کافی است تا شعله‌ور شود. اما از منظر این گزارش، مسئله عمیق‌تر از این است.

نخست تغییر نسل است.

اگر به تغییرات اجتماعی پاسخ لازم را ندهیم درمقابل این تغییرات محکوم به شکست هستیم، یعنی حتما شکست می‌خوریم.

اما به‌نظر می‌رسد برخی نهادها پذیرشی در این موج تغییرات ندارند

ما اگر این تغییرات اجتماعی را درک نکنیم صددرصد دچار انفعال‌های شدید در حوزه‌های اجتماعی و سیاسی خواهیم شد

?موشکاف: هاهاهاها. میگه نارضایتی در سه حوزة اقتصادی و اجتماعی و سیاسی! هاهاهاها. حوزة دیگه ای هم مگه هست؟! هاهاهاها. بعدش انگشت میذاره رو تغییر نسل! د … د …دی دی! جوونا! شما رو میگه ها! دمتون گرم که گل کاشتین! هاهاهاها. تا اینا بیان شما رو درک کنن شوت شدن رفتن هوا هاهاها طوری که با برف سال آینده بیان پایین. هاهاهاها.

سایت حکومتی تابناک اسفند: آخوند حسن خمینی

«بی‌توجهی به مطالبات مردم می‌تواند منجر به فروپاشی شود/ اینکه مردم وقتی به درد آمدند، داد بزنند و پرخاش کنند بهتر از این است که راه بازگشت نباشد

یا فروپاشی و یا حاکمیت نوعی پوپولیسم اقتدارگرا، به معنای یک حکومت بسیار خشن ولی در کوتاه مدت، عوام فریب و سرکوب‌گر.

اعتراضات ضعف های مهمی را نشان داد که اگر به آن توجه نشود می تواند در آینده بحران ساز شود.به نظر می‌رسد که عکس العمل مسئولان به این فریاد‌ها باید سریع و مناسب باشد وگرنه ممکن است اعتراض‌ها یا بیان دردها به خشم و نفرت بیانجامد که پر هزینه تر خواهد شد.

رده سنین معترضان دی‌ماه دیگر متولدین دهه 50 نبود بلکه جوانان دهه 70 به خیابان آمدند و شعار دادند»

?موشکاف: هاهاهاها. اینم مثل اینکه تو غار بوده! مثل اینکه شعارا رو نشنیده!‌هاهاهاها. اگه «مرگ بر خامنه ای»‌بیان خشم ونفرت نیست پس چیه؟!‌هاهاهاها.

روزنامه حکومتی بهار ۲۰ اسفند

از انتخابات 96 به این سو و به خصوص در ماه‌های اخیر شاهد آن بودیم که اقشار دیگری از جامعه که نمی‌توان آنان را ذیل جناح تندرو مخالف دولت تقسیم‌بندی کرد و شاید بتوان آن‌ها را به قول یک تحلیلگر سیاسی، «دیده نشدگان» نام نهاد به اعتراض میدانی متمایل شدند. اعتراضاتی که لزوما پیکان شعارهای آن به قوه مجریه محدود نشده است و یک اعتراض به کلیت ساختار تصمیم گیری در کشور است.

?موشکاف: هاهاهاهاها. بعله. این یکی رو خوب گرفتی. نوک پیکان قیام، کلیت نظامو نشونه رفته. به قول جوونا «اصلاح طلب، اصول گرا، دیگه تمومه ماجرا» هاهاهاها. فعلا آتیش این چارشنبه سوری رو با ضرب شست جوونا داشته باشن تا آتیشای بعدی هاهاهاها. فعلا خدانگهدار. ✳⭕?