رد صلاحیت در فینیتو– طنز سیاسی

طنز سیاسی - انیمیشن رد صلاحیت در فینیتو


نگاهی طنز به وضعیت ایران تحت حاکمیت آخوندها


در دهکده فینیتو هم مثل نظام ولایت موعد انتخاباته. کدخدا هم مثل مقام عظمای رژیم، بقیه رفقای سالیانش رو زده ناکار کرده تا قال قال رو از صندوق دربیاره. ببینیم واکنش مردم فینیتو چیه.


اعتراف مصلحی به جنگ گرگها بر سر مهندسی سیرک انتخابات و سلاخی کاندیداهای سرسپرده را دامن زد و آشفته بازار نمایش انتخاباتی را بیش‌از‌پیش بحرانی و قمر در عقرب کرد.


کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ارتجاع در واکنشی ترسان و عجولانه مدعی شد که مصلحی هرگز چنین مطلبی را در جلسه شورا بیان نکرد و نسبت به دیگر مطالب کلی او نیز به‌شدت اعتراض شد و اعضا آن را قبول نداشتند (توئیت کدخدایی ۲۴خرداد۱۴۰۰).


از سوی دیگر، جهانگیری معاون اول آخوند روحانی که خودش رد صلاحیت و سلاخی شده است، گفت: شورای نگهبان به جای هر گونه پاسخگویی غیرمؤثر به سخنان جدید مصلحی درباره شیوه رد صلاحت رفسنجانی در سال۹۲ فیلم و صوت کامل جلسه بررسی رد صلاحیت او را منتشر کند (تلگرام خبرگزاری حکومتی ایرنا ۲۴خرداد۱۴۰۰).


پاسدار علی لاریجانی هم که دو روز پیش درخواستش از شورای نگهبان برای بیان دلایل حذف خودش با جواب سربالای کدخدایی مواجه شد، حالا به‌نحو مضحکی از طریق مشاورش خواهان انتشار مشروح مذاکرات مربوط به حذف رفسنجانی شد! (تلگرام چند ثانیه رژیم ۲۴خرداد ۱۴۰۰)


مضحک‌تر این‌که شکوری راد، از باند مغلوب ولایت در نامه سرگشاده‌ای به خامنه‌ای نوشت: سخنان اخیر مصلحی حقیقتی را آشکار کرد که نشان‌دهنده سرمنشأ همه فسادها در نظام است.


ناظران می‌گویند مسخرگی نامه شکوری راد در این است که گویا دستور حذف کاندیداها آن هم حذف رفسنجانی را کسی غیر از خامنه‌ای داده است (تلگرام حکومتی امتداد ۲۴خرداد۱۴۰۰).مطالب مرتبط


انیمیشن گرانی مرغ در فینیتو– طنز سیاسی


اعتراف مصلحی وزیر اطلاعات وقت رژیم درباره مهندسی رد صلاحیتها، فضیحت دیگری برای خامنه‌ای

لطفا به اشتراک بگذارید: