نتایج نهایی انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ـ نتایج نهایی!!!


بر اساس گزارش رئیس ستاد سیرک انتخابات در تهران، میزان مشارکت در این شهر ۲۶درصد عنوان شده است. شکراله حسن بیگی طی اظهاراتی گفت: «بر اساس تجمیع نتایج صندوق‌های رأی انتخابات ریاست جمهوری، از مجموع ۹میلیون و ۸۱۵هزار و ۷۷نفر واجدین شرایط شرکت در انتخابات در استان تهران، ۳میلیون و ۳۴۶هزار و ۵۸۰ رأی اخذ شده که معادل مشارکت ۳۴.۳۸ درصد واجدین شرایط در استان تهران و درصد مشارکت شهر تهران ۲۶درصد است».


بر اساس آمار منتشره توسط این کارگزار رژیم، میزان آرای باطله در تهران حدود ۱۲درصد بوده است. حسن بیگی در این زمینه گفت: «بر اساس نتایج صندوق ها؛ ۳۹۸هزار و ۸۴۱ رأی باطله ماخوذه معادل ۱۱.۸۶ درصد آراء استان تهران و تعداد ۱۳هزار و ۷۷۱ رأی معادل ۰.۴ درصد آرای باطله غیر ماخوذه در استان تهران است» (انتخاب - ۳۰خرداد).


در مورد آرای باطله امروز روزنامه حکومتی مستقل با یادآوری این‌که عرصهٔ نمایش انتخابات «بر تلی از تحریم، دلخوری، رأی اعتراضی» بنا شده، به نفرت مردمی از نظام اشاره کرده و نوشته است: «حتی آرای باطله از ظرفیت بیشتری برای رقابت برخوردار بودند. پیام حیرت‌آوری که همزمان برای طرفین رقابتها، اگر برای بازخورد سیاست‌ها ارزشی قائل باشند، تکان‌دهنده است.


مطالب مرتبط


در خیلی از شعب رأی دستگاه احراز هویت قاطی کرد


ستاد انتخابات رژیم از مشارکت ۲۶درصدی در تهران خبر داد

لطفا به اشتراک بگذارید: