در بیانیه دهها وکیل دادگستری مطرح شد: طرح انحلال کانون وکلا توسط ابراهیم رئیسی

طرح انحلال کانون وکلا توسط ابراهیم رئیسی به مجلس داده شده است!!


کمیسیون قضایی شورای ملی مقاومت با گرامی‌داشت خاطره وکلای مجاهد و مبارز محمدرضا خاکسار بختیاری و محمود بنی نجاریان، ابوذر ورداسبی و منوچهر مسعودی، نادر رفیعی‌نژاد و مالک کلبی که در مبارزه سازش ناپذیر با فاشیزم دینی حاکم بر ایران جان باختند، آئین‌نامه ابلاغ شده توسط سر دژخیم ابراهیم رئیسی در مورد کانون وکلا را قویاً محکوم می‌کند. آئین‌نامه دیکته شده از سوی این سرجلاد تتمه اعتبار و استقلال کانون‌های وکلای ایران را که میراث ارزشمند رهبر نهضت ملی ایران دکتر محمد مصدق است از بین می‌برد.


فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران پس از ریاست‌جمهوری جلاد ۶۷ و ریاست آخوند جنایتکار محسنی اژه‌ای بر قوه قضاییه می‌خواهد نظام جنایت و سرکوب و اعدام دادگاههای ضدانسانی خود را به تمام عرصه‌های زندگی سیاسی و اجتماعی و اقتصادی مردم حاکم کند و همان الگوی محاکم داعش را که خمینی از ابتدا به‌دنبال آن بود به اجرا در بیاورد.


کمیسیون قضایی از عموم وکلا و حقوقدانان، اساتید و دانشجویان حقوق و عموم روشنفکران در سراسر ایران می‌خواهد در برابر این اقدام ضددمکراتیک که در نظر و عمل حق دفاع را از تمام مردم ایران سلب می‌کند به مخالفت فعال و اعتراض برخیزند و اجازه ندهند خامنه‌ای و رئیسی حرفهٔ وکالت را به‌طور کامل به ولایت فقیه آلوده کنند و کانون وکلا را تمام‌عیار به ابزاری برای تأیید جنایتهای خود در قضاییه جلادن تبدیل نمایند.مطالب مرتبط


اگر شخصی مانند رئیسی وارد نمی‌شد، نظام دچار بن‌بست می‌شد ـ راه حل خامنه‌ای


آئین‌نامه دیکته شده توسط سرجلاد رئیسی برای سلب اختیار کامل از کانون‌های وکلا غیرقابل قبول و قویاً محکوم است

لطفا به اشتراک بگذارید: