گفتگوی هفته پیک شادی ـ موشک پرانی سپاه وسط مذاکرات، چرا؟

موشک پرانی سپاه وسط مذاکرات، چرا؟ ـ گفتگوی هفته پیک شادی


همزمان با توقف مذاکرات اتمی در وین به‌خاطر تعطیلات سال نو، در روز پنجشنبه ۹دی، پرتاب موشک ماهواره‌بر توسط رژیم آخوندی، بر این مذکرات سایه افکنده.


این اقدام رژیم از سوی فرانسه، آلمان و آمریکا اقدامی تنش‌زا در بحبوحه گفتگوها و نقض قطعنامه شورای امنیت ارزیابی شده است.


رویترز گزارش داد: فرانسه روز جمعه۳۱دسامبر (دهم دی)، پرتاب موشک ماهواره‌بر توسط رژیم ایران را محکوم کرد.


وزارت‌خارجه فرانسه این اقدام را نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد خواند و افزود: تأسف‌بارتر همزمانی این اقدام با مذاکرات هسته‌یی وین است.


رویترز افزود: در موضع‌گیری وزارت‌خارجه فرانسه آمده است: فرانسه رژیم ایران را فرامی‌خواند به پرتاب موشکهای بالستیکی که قابلیت حمل کلاهک هسته‌یی دارند، از جمله موشکهای ماهواره‌بر، خاتمه دهد.


رویترز در گزارش دیگری در روز جمعه۱۰دی نوشت: سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: پرتاب این موشکها توسط رژیم ایران نقض قطعنامه۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است. ایالات متحده هم‌چنان نگران توسعه ادوات پرتاب فضایی این رژیم است؛ چیزی که نگرانی قابل توجهی را در مورد گسترش سلاحهای هسته‌یی ایجاد می‌کند.


یادآوری می‌کنیم که سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود در ۸دی در خصوص مذاکرات وین نیز گفت رژیم ایران در بهترین حالت مشغول طفره‌رفتن در گفتگوهای اتمی است و همزمان با پیشبرد برنامه اتمی خود به تشدید تنشها دامن می‌زندمطالب مرتبط


گفتگوی هفته پیک شادی ـ برجام و هیئت ۴۰ نفر رژیم


تناقض پرتاب موشک ماهواره‌بر توسط رژیم و مذاکرات وین و واکنش کشورها

لطفا به اشتراک بگذارید: