کارنامه یکساله دولت رئیسی ـ اعدام: ۵۴۵ ـ دستگیری: ۱۸۲۱۰

اعدام: ۵۴۵ ـ دستگیری: ۱۸۲۱۰ ـ کارنامه یکساله دولت رئیسی ـ ۱۵مرداد۱۴۰۱
رئیسی جلاد۶۷ اولین سال ریاست‌جمهوری خود را با کارنامه‌ای سیاه در نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق‌بشر پشت سر گذاشت. او برای نجات رژیم منحوس ولایت فقیه از انفجار خشم مردم و به تأخیر انداختن سرنگونی محتوم، به اعدام و سرکوب و خفقان شتاب کم‌سابقه‌ای بخشیده است.

از ۱۲مرداد ۱۴۰۰ تا ۱۱مرداد ۱۴۰۱، اعدام دست‌کم ۵۲۱زندانی ثبت‌شده که ۲۱تن از آنها زن بودند. ۶تن از اعدام‌شدگان هنگام ارتکاب جرم کودک بودند. تنها در ۱۰روز اول مرداد ۳۳زندانی حلق‌آویز شدند، اعدام در ملأعام از سر گرفته شد. در این سال دست‌کم ۷زندانی زیر شکنجه به‌قتل رسیدند. اتهام بخش زیادی از قربانیان قاچاق مواد مخدر بوده است، در حالی‌که سرنخ تجارت کلان مواد مخدر و ترانزیت آن به خارج از ایران در دست سپاه پاسداران و حزب‌الله است.

در همین مدت یک زندانی در اثر اعتصاب غذا و تعدادی از زندانیان به‌دلیل تأخیر در معالجه جان باختند و چندین زندانی از جمله یک روحانی اهل سنت به‌صورت مشکوکی جان خود را از دست دادند. برخی از زندانیان پس از تحمل سال‌ها و بعضاً تا ۲۰سال زندان اعدام شده‌اند.

روز گذشته ۱۱مرداد، خبرگزاریهای حکومتی اعلام کردند حکم وحشیانه کور کردن چشم یک زن و دو مرد در دیوان عالی رژیم آخوندها به تأیید رسیده و هر سه پرونده برای نحوه اجرا به تهران ارسال شد. در خرداد و مرداد دژخیمان رژیم انگشتان دست دو زندانی را به اتهام دزدی قطع کردند.

مطالب مرتبط
پورشیب قهرمان کاراته ایران افشا کرد: مسئول ورزش گفت به سلامت از این کشور بروید!
بیلان وحشتناک نقض حقوق‌بشر در سال اول ریاست‌جمهوری رئیسی
لطفا به اشتراک بگذارید: