از ویژگیهای فاز پایانی دیکتاتوری : سرکوب به ضد خودش تبدیل می‌شود

سرکوب به ضد خودش تبدیل می‌شود ـ از ویژگیهای فاز پایانی حکومت دیکتاتوری ـ ۴مهر۱۴۰۱
قیام سراسری مردم ایران هم‌چنان ادامه دارد. تاکنون تظاهرات و قیام سراسری در بیش از ۱۴۶شهر در ۳۱استان به ثبت رسیده است. همزمان بر اثر درگیریهای خونین با نیروهای سرکوبگر بیش از ۱۸۰تن شهید شده و دست کم ۸۰۰۰تن توسط نیروهای سرکوبگر دستگیر شده‌اند.

لازم به یادآوری است که به‌رغم بسیج گسترده و حمله و هجوم گله‌وار پاسداران و مزدوران بسیجی و لباس شخصی، تظاهرات شبانه و جنگ و گریز در دهمین روز قیام در بسیاری از شهرها به‌ویژه تهران و کلان شهرهای دیگر مانند تبریز، شیراز، مشهد، اصفهان، رشت و کرج ادامه داشت.
از ویژگیهای فاز پایانی دیکتاتوری این است که سرکوب به ضد خودش تبدیل می‌شود
تظاهر کنندگان در اکباتان در میان صفیر گلوله‌های و گاز اشک‌آور فریاد «مرگ بر بسیجی» و «بترسید، بترسید ما همه با هم هستیم» و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دادند. صادقیه تهران نیز صحنه درگیری جوانان با بسیجیان و پاسداران بود. در پونک تظاهرات به‌رغم حضور گسترده مزدوران رژیم تا پاسی از شب ادامه داشت. تظاهر کنندگان فریاد می‌زدند، «ایرانی با غیرت حمایت، حمایت». در نارمک، جوانان در حالی‌که شعار می‌دادند «مرگ بر دیکتاتور» با مزدوران درگیر شدند. در خیابان سازمان آب، جوانان بسوی موتور‌های مزدوران کوکتل مولوتف پرتاب کردند. جمعیت شعار می‌دادند، «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما»، «ایرانی با غیرت، حمایت، حمایت» و «امسال سال خونه، سید‌علی سرنگونه». در میدان هفت‌حوض نارمک، جمعیت انبوه شعار می‌دادند، «می‌کشم، می‌کشم، هر آن که خواهرم کشت».

مطالب مرتبط
در اقصی نقاط کشور در خیابانها فریاد کشیدند: وای به روزی که مسلح شویم!
کانادا گشت ارشاد و چند نهاد و مقام رژیم ایران را تحریم می‌کند
لطفا به اشتراک بگذارید: