موشکاف ۱۵آبان۱۴۰۱ ـ بله این قیام از یک جنس دیگر است

بله این قیام از یک جنس دیگر است ـ موشکاف ۱۵آبان۱۴۰۱
اما بعد از دو ماه فداکاری جوانان بی‌باک‌وبیم و پس از جاری شدن پاکترین و سرخترین خونهای قیام‌آفرینان در خیابانهای کشور، راز مگوی دایره خودیها و عوامل حکومتی لو رفت و دیگی که مقام عظمای ولایت در آن شن می‌پخت واژگون شد و یکی از نماینده‌های مجلس ارتجاع حرف آخر را زد که «نمی‌توانیم اعتراضات را ریشه‌کن کنیم»! البته این نماینده مزدور ابتدا کلی رطب و یابس بافت و چهارپای لنگ نظام را در میدان «باید درمانی» دواند که «باید فضا را برای معترضان باز کرد. فضا باید به‌گونه‌یی مدیریت شود که فرق باشد بین اعتراض و اغتشاش. معترض باید مکان یا مکانهایی را بشناسد... باید خیلی زودتر از این‌ها» اما در نهایت حرف اصلی را زد و ناتوانی ولی‌فقیه ارتجاع در مهار قیام را چهارمیخه کرد و مقر آمد که «در این‌که ما نمی‌توانیم اعتراضات کنونی را ریشه‌کن کنیم، شکی نیست» (جعفر قادری نماینده مجلس ارتجاع از شیراز ـ سایت حکومتی رویداد ۲۴ـ ۱۳آبان ۱۴۰۱).

آری، این است فرجام «شن پختن» ولایت فقیه و «آب در هاون کوبیدن» او‍! در ضعف و استیصال رژیم برای مهار قیام دیگر «شکی نیست»! به همین دلیل فردای آخرین «بیهوده‌گویی» خامنه‌ای، کرج شورشی غوغا کرد و پس‌فردایش، خاش قهرمان حماسه آفرید و نوید داد که در شکستن زمستان و شکوفه کردن درختان و وزیدن نسیم بهاران ایران‌زمین «شکی نیست»!
خلیفه فرتوت ارتجاع در همین بازه زمانی کمتر از دو ماهی که از شروع قیام سپری شده است، حداقل پنج بار آب در هاون کوبیده است:

۱۱مهر در مراسم موسوم به «دانش‌آموختگی دانشجویان نیروهای مسلح» : «ملت در این حادثه هم مثل حوادث دیگه قوی ظاهر شد»! (با فعل ماضی که گویا قیام پایان یافته است)!
۲۰ مهر به بهانه دیدار با رئیس و اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام قیام را «اغتشاش‌های پراکنده» و «حوادث جزیی» خواند که: «حواس مسئولان را از سازندگی پرت نکند»!


مطالب مرتبط
موشکاف ۱۴آبان ـ مردم سیستان و بلوچستان بلند شدن و زدن تو گوش عظما
نمی‌توانیم اعتراضات را ریشه‌کن کنیم!
لطفا به اشتراک بگذارید: