نه ما یک کلمه از حرف‌های آنها را می‌فهمیم نه آنها کلمه‌ای از حرف‌های ما را!

نسل Z ـ مطبوعات حکومتی از قول بازجوها نوشتند ـ نه ما یک کلمه از حرف‌های آنها را می‌فهمیم نه آنها یک کلمه از حرف‌های ما را! ـ ۱۵آذر۱۴۰۱
قیامی که در سومین ماه شعله‌ور بودنش پیش می‌رود، میدان آزمایش تمام طرف‌هایش شده است. بی‌شک فضای سیاسیِ روزهای آغازین قیام شبیه فضای کنونیِ آن نیست. هر قیام و انقلابی که آزادی و برابری و دموکراسی، انرژی‌دهنده و نیروبخش آن است، در مسیر پیشرفتش، رسوب‌ها را می‌زداید و اصالتها را تلألو می‌بخشد. بارز شدن این تلألو را اکنون در سمت‌وسو یافتن هدف قیام و اتحاد سراسری بر سر آن، شاهدیم.

همه‌ٔ شهرهای ایران در هدف مشترک، هم‌زبان و هم‌شعار و هم‌خواسته شده‌اند. شعارها که بیان خواسته‌هایند و خواسته‌ها که معرف هدف هستند، همگی زبان قیام سراسری در کف خیابانهای ایران شده‌اند و نفی کامل نظام ولایت فقیه را به گوش جهانیان هم رسانده‌اند. بی‌شک این مسیر در ادامه‌ٔ خود، باز هم درخشان‌تر و یک‌سویه‌تر خواهد شد. این از جبهه‌ٔ خلق که پس از ۷۰روز به تثبیت تداوم و استمرار قیام رسیده است.

جبهه‌ٔ مقابل مردم ایران که در این ۷۰روز آزمایش پس داده است، نظام ولایت فقیه با تمام باندها و خواص و عوام‌اش می‌باشد. بدون آن‌که بخواهیم وضعیت حاکمیت را در بیش از دو ماه جریان قیام بررسی کنیم، موقعیت کنونی آن گویای آخرین مختصات نظام ملایان است.
در همین رابطه گزارشات رسانه‌های حکومتی از قول بازجویان و شکنجه‌گران، اذعان می‌کنند که اصلاً افکار و روحیات نسل شورشی و حاضر در کف خیابانهای ایران را که قیام مهر و آبان ۱۴۰۱ را رقم زده است، نمی‌شناسند.
مطالب مرتبط
فرمانده سپاه گفت: درد و بلای مردم به ما بخورد!!!
شاخصهای پیشروی درخشان قیام و بن‌بست لاعلاج حاکمیت
لطفا به اشتراک بگذارید: