ضرورت پیروزی انقلاب: کنار زدن مسیرهای انحرافی

کنار زدن مسیرهای انحرافی ـ ضرورت پیروزی انقلاب ـ ۱۴بهمن۱۴۰۱
اگر چه حباب ترکیده «وکالت» هرگز پا را از فضای مجازی فراتر نگذاشت و در دنیای سیاست و دیپلماسی پایه‌گذار هیچ تشکل و ائتلاف جدی نشد و توجه هیچ سیاستمدار و دیپلمات و دولتی را جلب نکرد و اساساً نباید آن را خارج از چارچوب یک جریان انحرافی و هم‌سو با وزارت اطلاعات با هدف طولانی کردن عمر رژیم و انحراف قیام دانست با این حال خوب است مجدداً برای درک میزان آبکی بودن این جریان با منطق «تعرف الاشیاء باضدادها» بر ویژگی‌های یک آلترناتیو واقعی تأکید شود:

آلترناتیو نیازمند یک رهبری آبدیده در کوران عمل انقلابی است نه کسی هم‌چون نیم‌پهلوی که تنها دارایی‌اش «ژن سلطنتی» است و بدون حتی یک عمل انقلابی و موضع مردمی، اذعان کرده که «در قاموس من براندازی وجود ندارد»!

آلترناتیو نیازمند یک سازمان پیشتاز و رهبری‌کننده است؛ با فضای مجازی و شمارش تعداد لایک و کامنت و بازدید کاری پیش نمی‌رود.

آلترناتیو نقشه‌مسیر و استراتژی برای سرنگونی و برنامه عمل برای بعد از سرنگونی می‌خواهد. در حالی که هنوز هیچ آدم عاقلی نفهمیده که بچه شاه بالاخره جمهوریخواه شده یا هنوز سلطنت‌طلب است؟ برانداز است یا خشونت‌پرهیز؟ سپاه پاسداران را ضامن امنیت و تمامیت ارضی ایران می‌داند و یا یک موجودیت تروریستی؟ و تو خود حدیث مفصل بخوان از بقیه بازیگران و دست‌اندرکاران.

آلترناتیو دارای یک سازمان رزم با کارنامه و برنامهٔ روشن است در حالی که در ۴۳سال گذشته این جماعت مدعی فالوور میلیونی، هیچ آکت سیاسی جدی ندارند.

آلترناتیو پایگاه و مشروعیت اجتماعی دارد و این در شعارهای مردم و انطباق حرکتهای اعتراضی مردم با استراتژی آلترناتیو مشخص می‌شود. با همکاری و تحت نظارت اسکورت نیروی انتظامی فاشیسم مذهبی برای سر دادن شعار «رضاشاه روحت شاد» که پایگاه مردمی کسب نمی‌شود. کما این‌که نیم‌پهلوی گریه و گلایه کرده که از طرف چه کسی نزد مقامات خارجی برود و بیچاره خودش اذعان کرده که پایگاهی ندارد!

آلترناتیو استقلال مالی و در نتیجه استقلال سیاسی دارد. تجارب و سابقه مبارزاتی دارد. شناخته‌شدگی و اعتبار بین‌المللی دارد. ولی جریان مرده‌ٔ سلطنت، جز چند شیپور تبلیغاتی از سوی تعدادی تلویزیونها با سمت و سوی مشخص کدام از این ویژگی‌ها را دارد؟ استقلال مالی‌اش از کجاست؟ اگر با پولهای دزدیده شده از ملت ایران است که عذر بدتر از گناه است. بقیه ویژگی‌ها هم که در این جریان یافت می‌نشود و تازه این، همه ویژگی‌ها یک آلترناتیو انقلابی و مردمی نبود و بیش از این می‌توان شمرد.


مطالب مرتبط
اعتراف ولی فقیه درمانده: عقب‌ماندگی اقتصادی و شاخص‌های منفی
پروژه شکست‌خورده «وکالت» و ویژگی‌های آلترناتیو

لطفا به اشتراک بگذارید: