کودکان کار و بازمانده از تحصیل نتیجه حاکمیت آخوندها ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

ساعت وصل ـ کودکان کار و بازمانده از تحصیل نتیجه حاکمیت آخوندها ـ قسمت اول ـ ۱۶مهر۱۴۰۰

مهمان برنامه: آزاده صبور

کامران از سنندج: گرانی هزینه تحصیل و نداشتن خانواده‌ها و کودکانی که بخاطر خرجی خانواده نتوانند تحصیل کنند و مجبورند برای کار بروند. این را همه می‌دانند. اگر الان سر هر چهارراهی بروید می‌بینید که چندین کودک دارند کار می‌کنند. در برخی از کارگاهها و روستا فشار زیادی به کودکان می‌آورند. الان برای خرید یک جفت کفش و لباس برای کودکی که می خواهد به مدرسه برود باید یک میلیون تومان خرج کرد. خانواده‌ای که صدهزار تومان هم ندارد کجا می تواند این کار را بکند.

کودکان ام اس ای بخاطر اینکه این حکومت ظالم برایشان دارو نمی‌خرد نه تنها از تحصیل می‌افتند بلکه ذره ذره دارند از بین می‌روند. این حکومت ظالم اصلا توجه نمی‌کند. خیلی از کودکانی بجای اینکه بروند تحصیل در فضاهایی کار می‌کنند که بسیار آلوده است و حتی معتاد مواد مخدر شده‌اند.

مهدی از تهران: متاسفانه پیچ اینستاگرام مرا بسته اند و خبرها را ندارم. چیزی که مسلم است و همه می‌دانند این نظام دیکتاتوری جمهوری اسلامی دارد به همه خیانت می‌کند. خیلی از اینها در کاخها زندگی می‌کنند و دستشان در جیب همین ملت است.

من تشکر می‌کنم از کسانی که در فعالیتهای خوزستان حمایت کردند. ما و برادران مجاهد در صحنه حضور داشتیم و اگر باز چنین فعالیتهایی باشد تا پای جان برای یک ایران آزاد هستیم.

عباس از سراب: من از کدام بدبختی‌ها بگویم. این کودکان بی‌سرپرست در کوره پزخانه‌ها کار می‌کنند. اینها اکثرا پدرانشان در زندان و زیر شکنجه هستند. بدبختی همه ما داریم از خودم بگویم که من یک صنعت کار ساختمان هستم بعد از ۳۲ سال فعالیت الان بی‌کار هستم. سی سال آلوده به مواد بودم الان دو سال است ترک کردم ولی الان بیکار هستم و به کار نیاز دارم.

ما همه جوره آماده هستیم. کودکان سر سطل آشغالها هستند بسیج می‌آید گیر می‌دهد سپاه می‌آید و گیر می‌دهد. خیلی از آخوندها چیزی نداشتند ولی از زمانیکه به حکومت رسیده‌اند به آلاف و علوفی رسیده‌اند. امیدوارم که آقای مسعود رجوی همیشه سربلند باشد که برای آزادی میهن می‌جنگند. من سرباز مجاهدین هستم. حاضر حاضر حاضر.

ساعت وصل ـ استان سیستان و بلوچستان رتبه اول بازماندگی کودکان از تحصیل را داراست ـ قسمت دوم

تماس هموطنان از شهرهای مختلف میهن

ساعت وصل ـ کودک ایرانی محروم از نان، عاطفه و لبخند ـ قسمت سوم

تماس هموطنان از داخل کشور

ساعت وصل ـ کودک آرزومند و معصوم ایرانی از همان اوان کودکی، سهمی از آینده برایش متصور نیست ـ قسمت چهارم

سخنان هموطنان از داخل میهن

مطالب مرتبط

تخریب خانه‌های مردم بدون جواب نخواهد ماند ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

کودکان ایران در آینه روز جهانی کودک