کامنت ـ نگاهی متفاوت به خبرهای درون رژیم

نگاهی متفاوت به خبرهای درون رژیم ـ کامنت
در بحبوحه‌ٔ توفش بی‌امان انقلاب دمکراتیک مردم ایران و به رعشه درآمدن ساختار پوسیدهٔ نظام ولایت فقیه، شاهد فعل و انفعالات قابل توجهی در بین سران ترس‌خوردهٔ حکومت هستیم. ۴دهه چنگ در چنگ بودن مدام با این هیولا شناخت دقیقی از آن به دست داده است. این روزها به‌خوبی می‌دانیم که پروپاگاندای این رژیم را باید معکوس کرد تا از خلال آن به واقعیت دست یافت.

این مقدمه را داشته باشید تا به سراغ نمودی از این پروپاگاندا برویم.

درست یک روز مانده به تظاهرات بزرگ مردم بلوچستان در تداول جمعه‌های خونین و افزایش تحریم‌ها و لیست‌گذاریهای بین‌المللی علیه رژیم، ناگهان پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، قاتل جان‌باختگان مظلوم هواپیمای اوکراینی، اعلام کرد که رژیمش به «موشکهای بالستیک هایپرسونیک پیشرفته دست یافته است»... بعد به‌طرزی سخیف و ابلهانه مدعی شد که «بعید است تا دهها سال بعد فناوری یافت شود که بتواند با آن مقابل کند!».

بگذریم از این‌که کارشناسان صنایع نظامی در دنیایی که انباشته از رقابتهای پیچیدهٔ تسلیحاتی است، این ادعا را به هیچ هم نمی‌خرند اما نفس علم کردن آن در گرماگرم خیزش آتشین شهرهای ایران سخت قابل توجه و تأمل است. این در حالی است که مردم بارها خروشیده‌اند که دشمن‌سازیهای موهوم خامنه‌ای و یک دوجین پهلوان‌پنبه‌های او، ربطی به ایران و ایرانی ندارد. دشمن اصلی همین جا و در داخل جغرافیای ایران است.

بدیهی است تا آنجا که به مردم و جوانان قیام‌آفرین برمی‌گردد برای این پروپاگاندا تره هم خورد نمی‌کنند، هدف از پروپاگاندای موشکی در جوشاجوش قیام سراسری، روحیه دادن به بدنهٔ نظام و عناصر واخورده و سرکوبگر آن است.

این معنا را در اعتراف موسوی، سرکردهٔ بسیجی ارتش می‌توان یافت. او در خلال پروپاگاندای خود گفته است:

«این‌که توانسته‌اند با جنگ شناختی روی افکار بعضی از ما روی ادارک ما بعضی از ما تأثیر منفی بگذارند یعنی خرمشهری را از ما گرفته‌اند و ما باید تلاش کنیم خرم شهرهایمان را پس بگیریم. ما باید پاره‌های تن‌مان و عزیزانمان را از دشمن پس بگیریم. ما باید خواهران و برادرانمان که در شناختی به اسارت دشمن در آمده‌اند به خانه برگردانیم. یکی از مهمترین راه‌کارها در جنگ ترکیبی و در مقابله امپراطوری رسانه‌یی شیطان بزرگ و دشمنانی که با او همکاری می‌کنند این است که بتوانیم با دروغ‌پردازی و تحریفات آنها از طریق جهاد تبیین مقابله کنیم»
مطالب مرتبط
کامنت ـ خیلی بزرگش نکنید اختلاس فولاد مبارکه فقط ۹۲هزارمیلیارد تومان بود
گریز از بحران سرنگونی با پروپاگاندای موشکی

لطفا به اشتراک بگذارید: