رنج اول مهر و عزم ایستادگی در برابر دیکتاتوری ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

ساعت وصل ـ رنج اول مهر و عزم ایستادگی در برابر دیکتاتوری ـ قسمت اول ـ ۲۶شهریور۱۴۰۰

مهمان برنامه: عذرا تخشید

مینا از تهران: سلام و درود خدمت شما. خیلی خوشحالم که می‌توانم با یکی از خواهران مجاهد صحبت کنم. و سلام و درود به خواهر مریم و تمامی مجاهدین. اول مهر دارد می رسد و همه می‌دانند که این رژیم ضد مردمی چه به سر مردم ایران آورده است.

خیلی از دانش‌آموزان بخاطر نداشتن تبلت و گوشی کارشان در ادامه تحصیل سخت شده است. خیلی از دانش‌آموزان را دیده‌ایم که بخاطر نداشتن امکاناتی نظیر تبلت و گوشی دست به خودکشی زده‌اند. این کار خانواده‌ها را خیلی مشکل کرده است.

این جنایت را چگونه می‌شود تحمل کرد. این کلاسهای مجازی که اینها الان راه انداخته‌اند آیا به فکر تلبت و گوشی مردم هستند؟ آیا به فکر آینده بچه‌ها هستند. من یک همسایه دارم که بچه‌اش ۸ ساله است. پارسال بخاطر نداشتن تبلت و گوشی نتوانست درس بخواند.

امسال هم مادرش گفته که اگر امسال هم بچه‌اش موفق به درس خواندن نشود خودش را خواهد کشت. من واقعا نمی‌توانم اینها را دید و تحمل کرد. چطور می‌شود که اینهمه جنایت صورت بگیرد و دست روی دست گذاشت.

آینده ایران فقط با سرنگونی آخوندها درست خواهد شد. قطعا با طرح ده ماده‌ای خواهر مریم این امر محقق می‌شود.

حسین از اصفهان: با عرض سلام خدمت شما. ممنون که به من فرصت دادید تا از اول مهر و رنج دانش‌آموزان بگویم. در این کشوری که هیچ گونه مدیریتی در مبارزه با کرونا وجود ندارد می‌خواهند دانش‌آموزان را جمع کرده و به قربانگاه کرونا بفرستند.

مردم خیلی نگران هستند. مسئله کلاس مجازی حل نیست و اگر قرار باشد واکسن نزده به جاهای شلوغ بروند و جمع‌ شوند فاجعه خواهد بود. بسیاری از خانواده‌ها توان مالی خرید کتاب و یا تبلت و لباس را برای فرزندان خود ندارند و با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند.

حتی در استان سیستان و بلوچستان مدرسه وجود ندارد. تعدادی از بچه‌ها اصلا نمی‌دانند که مدرسه چیست. به این استان اصلا رسیدگی نمی‌شود و مردم این استان در فقر بسر می‌برند.

حتی برخی از شهروندان این استان خانه ندارند و در کپر زندگی می‌کنند چه رسد به مدرسه. این نظام فاسد مطمئن باشد که به دست همین دانش‌آموزان سرنگون خواهد شد.

رژیمی که در تابستان ۶۷ همین دانش‌آموزان را به قتل رساند. در مدرسه به دانش‌آموزان یاد می‌دهند که بگویند مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل ولی فرزندان خودشان در آمریکا و اروپا زندگی و تحصیل می‌کنند.

اما دانش‌آموزان ما واقعیت را خوب درک کرده‌اند که آمریکا و اسرائیل دشمن ما نیست بلکه این رژیم آخوندی است دشمن مردم ماست.

نسرین از شیراز: خیلی خوشحالم که با شما تماس گرفتم تا گوشه‌ای از درد و رنج مردم ایران را بازگو کنم. اما نمی‌دانم که از کجا شروع کنم. از درد جانکاه قربانیان کرونا تا همه شهرهای ایران که روزانه بیش از دو هزار نفر می‌میرند. از فقر و دست تنگی مردم که نمی‌دانند چطور زندگی خود را بگذرانند.

چند روز دیگر مدارس باز می‌شود. و همان محرومیت های سال گذشته را دانش‌آموزان و دانشجویان دارند. نیمی از جمعیت مردم در زیر خط فقر هستند. اما روحیه مردم ایران در مبارزه با این رژیم فاسد و ضدبشر بسیار بالاست و به آن درود می‌فرستم. 

ساعت وصل ـ دانش‌آموزان همواره در خط اول مقابله با دیکتاتوری قرار داشتند ـ قسمت دوم

تماس هموطنان از شهرهای مختلف میهن

ساعت وصل ـ راه حل مشکلات مردم ایران سرنگونی این نظام فاسد است ـ قسمت سوم

تماس هموطنان از داخل کشور

ساعت وصل ـ یک چهارم دانش‌آموزان مجبور به ترک تحصیل شدند ـ قسمت چهارم

سخنان هموطنان از داخل میهن

مطالب مرتبط

گزیده برنامه ساعت وصل ـ ۱۹شهریور۱۴۰۰

باز بوی مهر و بوی فقر آن