مسعود رجوی: اسطوره اشرف درخشش مقاومت در برابر خیانت و جنایت علیه بشریت

پس از ۱۷روز گروگانهایمان در زندان «لشکر کثیف» مالکی در حوالی فرودگاه بغداد، برای نخستین بار به چشم دیده شدند. از جزئیات و این‌که چه بلاهایی بر سر آنها آمده و خواهد آمد، اطلاع ندارم. مالکی به فرموده بیت‌العنکبوت ولایت قویاً درصدد استرداد آنها به رژیم یا لااقل پرونده‌سازیهای کذایی و تکراری برای مصارف خاص رژیم در مرحله سرنگونی است.

در هر حال ۱۷روز است که رژیم به‌دنبال من، و من به‌دنبال گروگانها بودم و روشن شد که تا امروز در عراق و در زندان مالکی هستند.

در روز جنایت بزرگ و بی‌سابقه علیه بشریت در اشرف، خواهر مجاهد مریم اکبری همراه با ۱۷ برادر، هم‌چنین تنها طبیب باقیمانده در اشرف دکتر جواد احمدی همراه با ۳مجاهد خلق دیگر، مجموعاً ۲۲نفر، در دو نقطه متفاوت و دور از یکدیگر، همگی در زیر آتش و در محاصره و در معرض گروگانگیری بودند. ساعاتی با تب و تاب و التهاب بسیار طول کشید تا توانستیم آنها را یک به یک از چنگ دشمن بیرون بکشیم و سرانجام همگی با قهرمانی و شجاعت بی‌مانند، خود را به ۲۰مجاهد باقیمانده برسانند.

آخرین جمله‌ای که از فرمانده زهره شنیدم این بود که گفت: مزدوران عراقی در نزدیکی ما هستند.

سپس انفجاری مهیب باعث قطع صدا شد.

آخرین جمله‌ای هم که از خواهر مجاهد ژیلا طلوع به یاد دارم این بود که وضعیت و حالش را پرسیدم. گفت: عالی. سلام الله علیها. تصویر شهادت او در حالی که سپر زهره در برابر گلوله شده و او را در آغوش گرفته است، خود به اندازه یک دفتر و یک کتاب گویاست.

انگار که از طاهره طلوع تا ژیلا طلوع، همین تصاویر زیبنده زن مجاهد خلق و زادگان مریم رهایی است.

این است تصاویر شایسته و بایسته زن انقلابی مجاهد خلق که بر نظم و نظام استبداد دینی بر شوریده است. در رزم بی‌امان با فاشیسم زن‌ستیز دینی، همین صحنه‌ها، برترین و والاترین ارزشهای جاودانه و دوران‌ساز یک هویت جدید تاریخی به نام زن انقلابی مجاهد خلق است. اشرف شهیدان این‌چنین در کهکشان شهیدان اشرف، در پرتو انقلاب مریم تکثیر شد.

اشرف حماسهٔ ماندگار تاریخ معاصر ایران بود.......

لطفا به اشتراک بگذارید: