اوج وقاحت در سفر استانی ـ روی خط ایران

روی خط ایران ـ اوج وقاحت در سفر استانی ـ ۲۱خرداد۱۴۰۱

استان چهارمحال و بختیاری، سرزمین آب‌ها، دیاری مملو از مناظر طبیعی زیبا، این‌ها عناوینی بود که سال‌ها و دهها چهارمحال و بختیاری را با آن توصیف می‌کردند؛ اما حکومت آخوندی آب‌های چهارمحال و بختیاری را به سرقت برد، مناظر زیبای آن را یکی پس از دیگری خشکاند و اکنون این استان با بحران جدی آب روبه‌روست.

در ۱۲سال گذشته پیاپی وضعیت آب در این استان بدتر شده است. تنها کاری که حکومت کرده راههای دزدی و چپاول بیشتری برای ارگانها و مهره‌های حکومتی باز کرده است. برای مثال تشکیل کمیته‌ٔ حقوقی صیانت از آب، که بعد از ۵سال هیچ دستاوردی نداشته و هر سال تونلی جدید برای انتقال آب احداث کردند، تونل‌های بهشت‌آباد، کوهرنگ، گلاب و خرسان

موضوع دیگر فقر است.

نرخ بیکاری در استان چهارمحال و بختیاری در سال۱۳۹۹ ۱۵ممیز ۲دهم درصد بود، دولت آخوند رئیسی در سال۱۴۰۰ مدعی شد که نرخ بیکاری را ۲ممیز ۹دهم درصد کاهش داده؛ اما هرگز نگفتند چگونه؟ با احداث کدام کارخانه و اشتغال‌زایی!

سال ۱۴۰۰ شاخص فلاکت در استان چهارمحال و بختیاری بالای ۶۰درصد بوده

مردم چهارمحال و بختیاری در چنین شرایطی زندگی می‌کنند و در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۱ گرانی‌های سرسام‌آور به مردم ایران تحمیل شد و معیشت مردم به قهقرا رفت، مسبب اصلی این وضعیت آخوند رئیسی است؛ اما رئیسی در کمال وقاحت به چهارمحال و بختیاری سفر کرد و مشتی وعده‌ٔ تو خالی و دستورهای واهی تحویل داد

رئیسی گفت فقر زیبنده‌ٔ مردم این استان نیست.

با نگاهی به سفرهای استانی رئیسی یک واقعیت عیان می‌شود. این سفرها جز ان‌شاءالله درمانی، باید درمانی، دستور درمانی، وعده‌درمانی، حاصلی ندارد؛ اما در عمل چپاول سرمایه‌های مردم، تخریب محیط‌زیست، ویران کردن خانه‌های مردم، سرکوب اعتراض کارگران و حداقل‌بگیران نه‌تنها متوقف نشده بلکه شتاب می‌گیرد.

هنوز یک ماه از قیام مردم شهرکرد نگذشته، واقعیت این است که مردم شهرکرد و تمام مردم ایران فریب رئیس‌جمهور قتل‌عام را نمی‌خورند. رئیسی آب در هاون می‌کوبد و این نمایش‌های مبتذل خس و خاشاکی است که سیل قیام مردم ایران آن‌را از سر راه کنار خواهد زد.

مطالب مرتبط

چرا در سیستان و بلوچستان شاهد افزایش اعدامها هستیم؟ ـ روی خط ایران

پروژه رئیسی و شکست خامنه‌ای