آیا چشم‌اندازی برای حل بحرانهای رژیم آخوندی وجود دارد؟ ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ آیا چشم‌اندازی برای حل بحرانهای رژیم آخوندی وجود دارد؟ ـ قسمت اول ـ ۱آذر۱۴۰۰

گفتگو با هادی روشن روان

آخوند رئیسی مدعی است که دولتش بن‌بست ندارد و راه حل دارد به نظر شما پس از سه ماه و اندی که از عمر این به‌اصطلاح دولت می‌گذرد این ادعای آخوند رئیسی چقدر صحت دارد؟

هادی روشن روان: اگر به کلمه دارد یک حرف نون اضافه کنید همه چیز درست می‌شود. این دولت بن‌بستی نیست که نداشته باشد. آخوند رئیسی روز ۱۴ مرداد صحبت کرد و ۳۸ مورد را اعلام کرد که مشکلاتی هستند که او حل می‌کند.

یکی تورم بود و چیزی که روی آن خیلی تاکید می‌کرد معیشت بود. نکته بعدی تحریمها و رابطه با معیشت بود. اعتماد عمومی بود. در مجموع ۳۸ مورد جلوی خامنه‌ای شمرد. یکی از کارشناسان رژیم گفت که اگر او یکی از این ۳۸ مورد بعلاوه مواردی که در سخنرانی خودش در سازمان ملل گفت که مجموعا می‌شود ۵۳ مورد را در طول چهار سال عمر دولتش به سرانجام برساند باید به او دست مریزاد گفت.

بعنوان مثال یکی از آن مسائل اساسی که خامنه‌ای هم خیلی روی آن تاکید می‌کرد مسئله تورم و معیشت مردم بود. رئیسی تورم ۴۴ درصد را روی سر دولت روحانی می‌کوبید. الان تورم شده ۴۵.۸درصد یعنی تورم بالا رفته است. قیمت اجناس خوراکی نقطه به نقطه شده ۶۱.۶درصد و این آمار خود رژیم است.

الان یک جدولی از متوسط قیمت اقلام اجناس خوراکی پایه مردم در دولت احمدی‌نژاد، روحانی و رئیسی منتشر شده است. مثلا گوجه فرنگی زمان احمدی‌نژاد ۳۰۰ تومان و زمان روحانی ۸۰۰۰ تومان در زمان رئیسی شده ۱۵۰۰۰ تومان.

الان یعنی نزدیک به دو برابر افزایش قیمت داشته است. مثلا شکر در زمان احمدی‌نژاد ۸۰۰ تومان بوده، در زمان روحانی ۱۲۰۰۰ و در زمان رئیسی ۱۵۰۰۰ تومان شده است.

یا برنج در زمان احمدی‌نژاد ۳۵۰۰تومان در زمان روحانی شده ۳۸۰هزار تومان و در زمان رئیسی ۳۳۰هزار تومان شده است. فقط در این مورد کاهشی بوده است.

روی خط ایران ـ نقش فضای مجازی و رویکرد دیکتاتوری ولایت فقیه ـ قسمت دوم

گفتگو با احسان آیت‌اللهی

مطالب مرتبط

اهمیت تصویب شصت و هشتمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت رژیم آخوندی ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

دولت سردرگم آخوند رئیسی نمی‌داند بدنبال چیست